OBL jest europejskim producentem pomp dozujących, działający od 1975r. Ma jeden z największych portfeli pomp dozujących: pompy nurnikowe, pompy membranowe mechaniczne, pompy membranowe hydrauliczne.
Większość z produkowanych pomp zarówno nurnikowych jak i membranowych wykonana jest zgodnie z standardami normy API 675.

Przez ostatnie 35 lat OBL powiększał swój udział w rynku międzynarodowym, czego efektem jest większa rozpoznawalność marki i zainteresowanie przez coraz większą grupę użytkowników końcowych, w każdej gałęzi przemysłu. Od roku 1985, firma OBL nabywa reputację niezawodnego włoskiego producenta pomp dozujących.

Wraz z rozwojem sieci dystrybucyjnej w latach 1990 – 2000 zostały wprowadzone na rynek nowe produkty: stacje przygotowania polimerów oraz serwomotory elektryczne dla własnych pomp dozujących. Kolejne lata firma OBL poświęciła na rozwój między innymi pompy procesowych dla przemysłu rafineryjnego, petrochemicznego oraz pomp dla instalacji przygotowania wody. W tym czasie do produkcji zostaje wprowadzona tania pompa z membraną napędzaną hydraulicznie typu XL w pełni zgodna z normą API 675.

W 2002 rozpoczynają się prace nad serią X9, tj. pompą z podwójną membraną napędzaną hydraulicznie, zgodną z normą API 675. W 2008 seria X9 zostaje wprowadzona do produkcji.

W 2010r firma OBL staje się częścią Korporacji IDEX.

Motto firmy OBL jest:

Ewolucja Pomiaru

Nieustanny rozwój i starania doprowadziły do innowacyjnych rozwiązań produktów, od samego początku i mimo trudnej sytuacji ekonomicznej. Wizja ta wraz z uważnym słuchaniem głosu rynku (napędzanym przez klientów wymagających) ulokowała OBL wśród wiodących producentów pomp w dzisiejszym przemyśle dozującym.